Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

W tym miejscu znajdziesz czapsy

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Czym się charakteryzują czapsy i sztylpy jeździeckie

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Są więc zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]