Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Kup środki dezynfekcyjne

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących działać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków dezynfekujących na ogół znajdziemy nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, alkohol, chlor, a także mnóstwo innych komponentów. Do często używanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Przeznaczenie środków odkażających

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu sztućców, blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]