Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Więcej informacji o shuttersami w salonie

Wewnętrzne okiennice ozdobne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć także w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła przenikającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie ludzie przebywają po wiele godzin w trakcie dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, kiedy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie prosta konserwacja

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak też z innej przyczyny – dzięki nim można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która ma jak wiadomo niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Do tego takie okiennice tworzą efektywną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu niż w zagięciach firanek, a ich pielęgnacja jest niezwykle prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w pokoju dziecka, w łazience czy w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]