Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz także pomaga to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zakrywania okien korzystamy z firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie typy rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych i ściennych. W większości z nich kupimy także wszelkie potrzebne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, karnisze metalowe, rozety oraz wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu będziemy mogli złożyć pełen zestaw niezbędny do instalacji rolet. A to, które rolety wybierzemy, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż wykonywane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w łazience. Te rolety mają przemienny splot pasów zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające dają całkowite zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – na co zwracać uwagę

Nasze okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.