Rodzaje butów motocyklowych

Rodzaje butów motocyklowych

Dowiedz się, gdzie zamówić buty motocyklowe.

Buty na motor, tak jak i inne elementy ubioru dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i zapewne wiele osób pragnie je mieć z uwagi na sam ich design. Niemniej jednak ich podstawowymi zadaniami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad jednośladem i zapewnienie ochrony stopy oraz goleni podczas możliwego wypadku.

Czym cechują się różne typy butów motocyklowych?

Nie tylko nowi kierowcy, ale również osoby od dłuższego czasu zafascynowane jazdą na motorze, mają problem z tym, jakie buty na motor będą dla nich najstosowniejsze. W sklepach z ubraniami i akcesoriami dla motocyklistów znajdziemy kilka rodzajów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty enduro czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na trasach szybkiego ruchu i torach wyścigowych, gdzie zagrożenie wypadków oraz urazów jest bez wątpienia większe. Buty na motor tego typu mają odpowiednie wzmocnienia redukujące ryzyko przetarć skóry i złamania kości stopy lub goleni. Te buty są wysokie, sztywne i niełatwo się w nich poruszać na piechotę.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, często do połowy łydki i wytworzone są z surowców ochraniających nogę przed wilgotnością.
3. Buty miejskie to krótkie buty, sięgające wyłącznie do kostki, które są idealne na spokojną, względnie wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko wypadku jest mniejsze, zatem też osłona stopy nie jest w nich najważniejsza. Ich zaletą jest natomiast nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie jedziemy na skuterze lub motorze.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty motocyklowe?

Wybierając buty na motocykl trzeba w pierwszej kolejności określić, jakie mają mieć główne zastosowanie – stosowanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się dotkliwymi urazami w razie kraksy, z kolei buty crossowe noszone jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały przebojowo, ale entuzjasta jednośladów nie będzie czuł się w nich wygodnie. Funkcją obuwia na motor, swoją drogą jak innych elementów ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz podniesienie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest bardzo ważna. Kupujmy więc obuwie najlepszych producentów. W razie problemów z wyborem butów należy zawsze zwrócić się o radę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy bądź zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym zamierzamy wykonać zakup obuwia.

Nasz adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]