Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

Płytki ceglane – urządź mieszkanie w nowoczesnym stylu

Klinkierem określamy typ cegły dekoracyjnej, która może być umieszczana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się wyróżnia i dlaczego jest współcześnie tak szeroko stosowana w przemyśle budowniczym?

Klinkier – cegła dekoracyjna ceniona w budownictwie

Klinkier to nic innego jak wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy zawilgocenie. Płytki z cegły od wielu dekad znajdują zastosowanie jako element wykończeniowy mieszkań i domów – mogą być użyte m.in. jako wewnętrzne płytki elewacyjne lub cegła na komin. Klinkier jest używany również na podokienniki, cokoły, naroża oraz pozostałe części budynków i wspaniale zdaje egzamin zarówno w przypadku domów wzniesionych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo estetycznie i nie jest podatna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – promieniowanie słoneczne, niską temperaturę, śnieg czy deszcz. Klinkier elewacyjny pozostaje więc przez lata w nienaruszonym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne posiadają również inne atuty – użycie naturalnego surowca powoduje, iż są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła ozdobna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i wyróżni go na tle innych. Z kolei klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja uwydatni styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – wspaniale będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią industrialnego loftu. Doskonałej jakości płytki ceglane można nabyć w wielu sklepach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.