Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Orynnowanie dachu to istotny element jego konstrukcji

Jeśli chcesz kupić rynny dachowe, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/wyvmpey.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować doboru najlepszych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – co zamontować?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są orynnowanie dachu wykonane z różnych surowców – głównie z metalu czy też tworzyw sztucznych. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien trzeba więc przedyskutować z fachowcem.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08