Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Dowiedz się więcej o okiennicach wewnętrznych

Urządzając pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zazwyczaj wybiera się szablonowe rozwiązanie, a więc firanki oraz zasłony, które czasami łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne shutters

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z płyt MDF, PCV, jak również z drewna. Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, aczkolwiek bardzo dobrze sprawdzają się także na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się wciąż sporadycznie, ale gros osób na pewno kina czy ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz Afryce Południowej.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy sznurów

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i da się je umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości domu. Warto także zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez użycia żyłek, co posiadacze psotliwych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się zwisające linki, uznają z pewnością za sporą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]