Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Sprawdź, gdzie zamówić okiennice wewnętrzne shutters.

Projektując wystrój wnętrza, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Przeważnie wybiera się klasyczne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które czasem zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne mało znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi – zastosowanie shuttersów

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, a także z drewna. Shuttersy zakłada się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek wspaniale sprawdzają się również na drzwiach bądź w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale każdy z nas z pewnością widział je w telewizji bądź w kinie, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w Australii i południowych Stanach USA.

Shuttersy nadają pomieszczeniom nadzwyczaj wytworny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko świetnie się prezentują, lecz mają także praktyczne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma przeważnie przeszkód, by umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie atrakcyjny wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości domu. Należy również uwydatnić, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez pomocy linek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych psów i kotów, które zerwać sterczące łańcuszki, uznają zapewne za dodatkowy plus.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]