Lampa solna – delikatne i kojące światło

Lampa solna – delikatne i kojące światło

Chcesz kupić lampę solną? Sprawdź superbutelki.pl.

Małe dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże zrobić przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i bez problemu dopasujemy je do wystroju domu, gdyż kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się robieniem owych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, m.in. walca albo kuli.

Lampy solne – z ich pomocą szybciej się zrelaksujesz

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i łagodny, więc poleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres lub brak snu, bowiem dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na biżuterię i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii i dekoracji wnętrz.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]