Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Zainteresowany Citroen części zamienne? Skieruj się tu

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w Polsce są doceniane ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C4, C5, C6, C-Crosser, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen, które często kupujemy

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy, olej silnikowy oraz płyn hamulcowy. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają również moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie łatwo i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne części można nabyć przez internet.

Nasz adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]