Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – spowolnij proces starzenia się

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – spowolnij proces starzenia się

Potrzebujesz kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy? Wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe

Nawet młoda skóra bez wyprysków potrzebuje właściwej pielęgnacji. Pozwoli to zahamować procesy starzenia się tkanek i dzięki temu dłużej zachować je w dobrym stanie. Przede wszystkim dotyczy to skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na powstawanie nieestetycznych zmian, wśród których szczególnie przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. W związku z tym tak ważne jest, by stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do wieku i rodzaju skóry. Szczęśliwie nie będzie to trudne, bowiem na rynku można nabyć kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie czynniki są w nich użyte?

Jednym z głównych zadań kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Stąd kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków posiadają w składzie mocznik – czynnikłączący cząstki wody i tym sposobem przeciwdziałający jej utracie, a ponadto zmiękczający skórę. Kosmetyki tego rodzaju mają w składzie również tłuszcze nazywane ceramidami, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, iż zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niepożądane elementy, a jednocześnie pozwala składnikom odżywczym przeniknąć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kosmetyki przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka kategorii. Najistotniejszym kryterium podziału jest wiek konsumenta, dla którego dedykowany jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze należy także zwrócić uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]