Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Chcesz kupić kontenery otwarte? Zobacz tutaj

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny charakteryzować się dużą trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Kiedy należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą uchwyty do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały miałkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i przewozu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]