Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Lampy solne

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały gigantyczną popularność. Trzeba przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, zapewniającym przytulną atmosferę. Ale czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne ma lampa solna?

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych przeważnie wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – uważa się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń generowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko atrakcyjne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale także potencjalne źródło pełnego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]