Jak działa pasta do mycia rąk?

Jak działa pasta do mycia rąk?

Więcej szczegółów o paście do rąk

Kominiarze, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych, pracownicy warsztatów samochodowych czy rzemieślnicy – to tylko niektóre z grup zawodowych narażonych na kontakt z substancjami, których trudno pozbyć się ze skóry. Należą do nich przede wszystkim wszelkiego typu smary, sadze, farby, oleje, jak również, w mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Pracodawcy takich osób są zobligowani do udostępnienie im środków czystości umożliwiających eliminację takich pobrudzeń. Najefektywniejsze są pod tym względem pasty BHP.

Pasty BHP – jak działają?

Pasta BHP do rąk różni się od innych preparatów myjących wykorzystywanych każdego dnia w zwykłych domach. Jako że jest używana do czyszczenia niezwykle uporczywych zabrudzeń, powinna charakteryzować się odpowiednimi właściwościami ściernymi. Z tego powodu producenci past tego rodzaju wzbogacają je o specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, usuwających brudzące substancje z porów skóry. Zarówno preparaty myjące wykorzystane w paście BHP do rąk, jak i substancje, które one usuwają, mają drażniące działanie. Dobrze zatem, by pasta zawierała dodatkowo substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Komu są niezbędne pasty BHP pasta do rąk?

Jak już napomknęliśmy, pasta do mycia rąk znajduje zastosowanie głównie w zakładach rzemieślniczych, usługowych i przemysłowych. Rzecz jasna przyda się też w gospodarstwa domowych – będzie bardzo pomocna w trakcie porządków lub w amatorskim „kąciku” majsterkowicza. W takich przypadkach należy sięgnąć po nieduże opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Zakłady i warsztaty do wyboru mają z kolei bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kg preparatu.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]