Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Chcesz nabyć drukarki 3D? Koniecznie odwiedź tę stronę

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko urządzenia od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania i maszyny. Ocenia się, że stosując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można aż o 90% obniżyć wydatki na produkcję i czas poświęcony na proces produkcyjny. Nadrzędne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie wysokiej jakości usług i produktów, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Drugim wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, działający w autorskiej, nowatorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową i bezproblemową obsługą. Czym autorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można szybko uzyskać tożsame makiety, co jest szczególnie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w rozlicznych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest solidny oraz dokładny, a podczas procesu wydruku nie występują odkształcenia czy przemieszczenie się warstw.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]