Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany kawa kapsułki

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Współcześnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić pasujące kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]