Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Chcesz kupić mydło dezynfekujące? Skieruj się tutaj

Aż 5 milionów bakterii może znajdować się na jednym centymetrze kwadratowym skóry rąk. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się pasożyty, wirusy i bakterie, które powodują groźne choroby. Z tej przyczyny mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający wynik, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie użycie dużo efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w różnych sferach życia. Często używane jest w instytucjach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mleka, mięsa (głównie drobiowego) czy jajek, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]