Co to jest roleta podgumowana?

Co to jest roleta podgumowana?

W upalne dni roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed wyjściem z domu zasłoń okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz rozkoszuj się wychłodzonym, nienagrzanym wnętrzem, doskonałym do wypoczynku. Ten model rolety w 100% nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach spisze się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Atuty rolety podgumowanej

Największym atutem rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie dopuszcza światła do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie grzeje. Zwykle latem utrzymanie w pokojach optymalnej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzatora, to wybierz taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane zazwyczaj są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale też w mocno nasłonecznionych pokojach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były dekoracją Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane zazwyczaj dostępne są w wersji produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli szukasz przesłony do słonecznego albo silnie przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet czy sypialna, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do pozostałych detali wnętrza lub zdecyduj się na barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.