Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Zobacz, gdzie zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym zadaniem – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najlepsze?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o dużej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie.

Wiadro i właściwej długości trzonek – istotne akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Nieomal jednakowo ważne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i skraca czas mycia podłóg. W trakcie czyszczenia wielkich powierzchni warto wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]