Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Dowiedz się, gdzie zamówić buty do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: polepszenie kondycji, wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, a także ćwiczenie odpowiedniej postawy. Ponadto ma zbawienne działanie na samopoczucie: likwiduje stres, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Żeby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy właściwie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Rozróżnia się dwa podstawowe typy butów do jazdy konnej: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są zdecydowanie krótszei sięgają tylko za kostkę. Oficerki to natomiast obuwie bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania otarć czy sińców. Sztyblety są o wiele tańsze, jednak kupując je należy pamiętać o tym, żeby wyposażyć się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich materiałów robi się buty do jazdy konnej?

W trakcie wyboru butów jeździeckich, koniecznie należy wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droga, mimo to warto się na nią zdecydować z uwagi na większą trwałość i umiejętność dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Zalecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i prawie natychmiast nabiera pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się trochę gorzej, ale jej walorem jest niewygórowana cena.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]