Bryczesy do jazdy konnej – gdzie i jak kupować?

Bryczesy do jazdy konnej – gdzie i jak kupować?

Znajdź spodnie do jazdy konnej na horse-trade.pl.

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, sporych wyrzeczeń i ogromnych pokładów cierpliwości, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych surowców dających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje również łydki i uda, lub kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort cieplny w czasie jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]