Blachy na rąbek stojący – gdzie się je stosuje?

nowoczesne pokrycia dachowe, blachy na rąbek

Panele dachowe na rąbek to coraz częściej używany typ pokrycia dachowego. Jakie cechy różnią ją od innych materiałów wykończeniowych? Dlaczego opłaca się je kupić? Opisujemy te nowoczesne panele dachowe oraz sposoby ich wykorzystania.

Blachy na rąbek – wytrzymałość i estetyka

Panele dachowe na rąbek zyskują coraz większe uznanie, dlatego że znakomicie godzą ergonomiczność z walorami estetycznymi. Pięknie prezentująca się i trwała blacha na rąbek stojący może być używana zarówno w przypadku nieruchomości, w których nieodzowna jest zmiana pokrycia dachowego, jak i nowych domach. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach płaskich i dwuspadowych, jak również tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Blachy na rąbek są przywożone na teren budowy w formie niedużych arkuszy. Można je zamontować szybko oraz bez większych komplikacji. Tego typu pokrycie dachowe jest odporne na korozję, mocne oraz doskonale pasuje do wielu stylów architektonicznych (np. do stylu dworkowego lub minimalistycznego).

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla zwykłych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe rozwiązania pod względem wykorzystanej technologii oraz wytrzymałości. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy, a następnie wykończone specjalną warstwą, która daje ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. śnieg i deszcz bądź promieniowanie UV. Blacha na rąbek stojący jest sprzedawana w wielu wariantach, co umożliwia dopasowanie jej do wymyślnej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają również zminimalizować koszty związane z budową – zdecydowanie ograniczają liczbę odpadów, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Decydując się na użycie paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten materiał bezpośrednio w sklepach firmowych.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08