Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Bagaż na dachu lub z tyłu auta – uchwyty samochodowe

Poprzeczki dachowe znajdziesz na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15

Podróż autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczną budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy również kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy autem rowery, narty czy SUPy. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasz adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]