Antena SAT – talerze nadal są w modzie

Antena SAT – talerze nadal są w modzie

Więcej o antenie SAT.

Znaczna część z nas posiada we własnym mieszkaniu telewizor. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasami obejrzeć interesujący serial bądź dokument telewizyjny. Aby odbiór programu był możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą na ten moment można zakupić bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która bardzo często nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Dzięki antenie SAT można więc odbierać nadal ogromnie lubianą wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez duży odsetek odbiorców w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka rodzajów anten SAT. Znaleźć można zatem anteny offsetowe, paraboliczne, wieloogniskowe i panelowe. Anteny SAT charakteryzują się określonymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Na ten moment na ogół konsumenci stosują jednak modele mające średnicę od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie nam służyć wiele lat.

Co oprócz anteny SAT jest niezbędne do odbioru kanałów?

Antena SAT nie jest jedynym elementem koniecznym do tego, by bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w specjalny uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonym miejscu. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na oddzielnym paśmie), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]