Gadżety dla biegacza – co oferują organizatorzy biegów?

Gadżety dla biegacza – co oferują organizatorzy biegów?

Bieganie jest w ostatnim czasie ukochaną dziedziną sportu ogromnej liczby Polaków. To aktywność, którą można uprawiać wszędzie, bowiem nawet w dużych miastach znajdą się spore parki i deptaki, gdzie można biegać. A co istotne – bieganie niewiele kosztuje. Wystarczą wszak odpowiednie obuwie, absorbująca pot koszulka i odrobina samozaparcia.

Gadżety dla biegacza – co daje się zawodnikom półmaratonów

Również w niedużych miejscowościach regularnie organizowane są półmaratony, w których partycypują zarówno profesjonaliści, jak i miłośnicy tego sportu. Zapisanie się na takie wydarzenie sportowe nieraz łączy się z niedużą wpłatą, w ramach której poza możliwością startu sportowcy otrzymują również drobny zestaw gadżetów. Podstawą takiego pakietu gadżetów przeważnie jest oddychająca koszulka, identyfikator startowy, czasami izotonik. Jednakże coraz częściej sponsorzy biegów dorzucają do nich więcej gadżetów dla biegacza. Na bardziej ekskluzywnych eventach sportowych mogą to być np. pas sportowy na biodra, czyli popularna nerka, nieduży ręcznik do otarcia potu albo opaska do biegania na ramię, w której można schować klucze albo telefon. Zawodnicy bardzo cenią sobie takie pakiety gadżetów, ponieważ nawet jeśli nie zdobędą w zawodach miejsca na podium, to t-shirt z nazwą imprezy będzie stanowić materialną pamiątkę z uczestnictwa w biegu. Co istotne, jest to pamiątka praktyczna, którą biegacz może zakładać w czasie dalszych treningów.

Użycie gadżetów dla biegaczy do celów promocyjnych

Wielkie i małe eventy sportowe nie mogłyby naturalnie zaistnieć bez pomocy sponsorów, którzy ponoszą gros kosztów ich organizacji. Tradycyjnie logotyp patronów oraz organizatorów biegów zamieszcza się nie tylko na banerach czy plakatach reklamujących wydarzenie, ale również i na gadżetach przekazywanych biegaczom. Zależnie od rodzaju surowca czy materiału, z którego wyprodukowane są gadżety dla biegaczy, do naniesienia na nich logotypu sponsorów wykorzystywane są odmienne techniki nadruku. W przypadku koszulek jest to zwykle sitodruk, który gwarantuje ogromną żywotność grafiki.