Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Lecz co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.