Rola kancelarii prawnych w sprawach spadkowych

Rola kancelarii prawnych w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy dużym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź podział spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem i od omówienia problemu, z jakim do nas przychodzi. Istotne jest, by już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały przedstawić oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z potrzebną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy strategii działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały bliskich członków rodziny, wymaga subtelnego działania i całkowitego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.