Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Atrakcje turystyczne w Małopolsce

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, popularne oraz nowe, jednak z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe oraz nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, lecz niemniej jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich czarowny widok – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, lecz godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Śliczne oraz interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie wyłącznie laików, jednak również uznanych alpinistów i himalaistów.