Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Pełna oferta skitur.

Gros turystów wyruszających w góry zimą, jedzie tam przeważnie wyłącznie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Trudne, ale niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już banalnego odpoczynku w góralskim domku i sporadycznego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na przeżywanie ich uroków podczas dość trudnych, ale bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów turystyki narciarskiej są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów odbywających się na terenie Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa będzie adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o pomoc organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]