Prace ogrodnicze wymagają stosowania specjalistycznych podłoży, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze i do których roślin się ich używa?
Podłoża ogrodnicze – profesjonalne substraty do Twojego ogrodu
Użycie idealnie dostosowanego podłoża ogrodniczego pozwoli pozyskać zachwycające rośliny, dlatego szalenie ważny jest wybór specjalnych składników. Chcesz, żeby na Twoim balkonie pojawiła się bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć różne rodzaje podłoży ogrodniczych, które gwarantują maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. piasek, ziemia liściowa, węgiel brunatny, minerały sztuczne. Ziemie różnią się od siebie zawartością azotu, właściwościami chemicznymi i skalą zasadowości.
Podłoża ogrodnicze – uprawiaj rozchodniki, trawy ozdobne i rojniki
Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie niezwykle popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się piękną roślinnością, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać również krzewy. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak skalnice, zioła i macierzanki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na suszę, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Postaw na podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.