Dla najmłodszych zabawa to nie tylko uciecha – poprawnie pokierowana może przyśpieszać ich rozwój. Opiekuni, pragnący rozwijać umiejętności poznawcze swoich dzieci, powinni brać udział ze swoimi pociechami w zajęciach baby sensory.
Zajęcia sensoryczne – rozwój umiejętności kognitywnych i motorycznych niemowlaka
Zajęcia baby sensory to zajęcia dla dzieci nie starszych niż trzynaście miesięcy, a więc niemowląt. Pierwszy rok życia jest szczególnie ważny dla malucha, ponieważ zachodzi wówczas jego niezmiernie silny rozwój fizyczny oraz psychiczny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu dziecka tworzą w tym czasie miliony kolejnych połączeń. Dlatego powinno się zatroszczyć się o jak najwięcej interesujących atrakcji, wpływających korzystnie na rozwój niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla najmłodszych organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca i tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Ze względu na to, iż przeznaczone są dla niezmiernie małych dzieci, trwają niecałą godzinę, która dzielona jest na cykle wypoczynku oraz zabawy. W ciągu zajęć niemowlęta podejmują się różnych aktywności, które stymulują ich rozwój emocjonalny oraz umiejętności porozumiewania się i motoryczne.
Zajęcia muzyczne dla najmłodszych
Dźwięki są jednym z najlepiej wpływających na rozkwit niemowlaków bodźców. Dzięki grze na różnorodnych instrumentach, zarówno starsze, jak i małe dzieci, rozwijają wyobraźnię i czułość na piękno, jak również uczą się pojęcia tempa. Kontakt z muzyką w pierwszych latach życia rozwija umiejętności kognitywne maluchów, co w przyszłości może stać się przyczyną bezproblemowego opanowania reguł matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to również interesująca zabawa z grupą równolatków. W trakcie zajęć muzycznych wyzwalane są dźwięki na niskim poziomie głośności. Pod opieką wprawnego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy nauczą się, iż dźwięki można tworzyć także przy użyciu najróżniejszych rzeczy.