Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Jeśli interesuje Cię pełna oferta kursu Photoshop, zajrzyj na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po popularne programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – jaki software można stosować?

Istnieje dużo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem game developerów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelą, farbami olejnymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs Photoshop online z opcją kontaktu z autorem kursu

Praktycznie uczenie się malarstwa komputerowego przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, lecz aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać przydatne metody stosowania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i uczą one dużo więcej niż tylko najważniejszych funkcji programu. Ważne jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]