Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Tu znajdziesz więcej szczegółów o rysunku architektonicznym.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromną popularność ma wpływ mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Aby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko wykazać się znajomością najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami warto odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Osoby, które zapisują się na kurs rysunku architektonicznego mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest adresowana do osób dysponujących co najmniej podstawowe zdolności rysowania. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale także porady specjalistów, które pozwolą przyszykować się odpowiednio do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć dobre portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się niezastąpiona na egzaminie i w trakcie studiów.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]