Wybór kasku na motor

Wybór kasku na motor

Dowiedz się więcej o kasku na motor.

Nie ma większego znaczenia, jaki masz jednoślad ani to, czy pokonujesz na nim drogę do pracy, jeździsz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych lub wybierasz się na długie wypady – kask to obowiązkowy składnik garderoby każdego motocyklisty, dlatego że gwarantuje mu bezpieczeństwo, zabezpieczając głowę w razie upadku.

Właściwy kask na motocykl, czyli który? / Dobry kask na motor / Jaki powinien być kask na motocykl? / Jaki warto wybrać kask na motor?

Zastanawiasz się, czym kierować się w czasie wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, wskutek tego zdecyduj się na kask uznanej marki, takiej jak HJC, który jak najpoprawniej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Na rynku dostępne są różnorodne warianty kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a także kaski enduro, dedykowane do jazdy w terenie. Czym poszczególne rodzaje kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motor to kaski integralne, których skorupa wykonana jest z pojedynczego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym wariantem kasków. Kaski szczękowe zezwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, aby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają osłony szczęki, są więc mniej bezpieczne – dlatego rekomenduje się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Jednocześnie kaski otwarte są w największym stopniu praktyczne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które dodatkowo posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to świetna marka, doceniana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane gigantycznej liczbie eksperymentów – a równocześnie mają przystępne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak i szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które to właśnie dzięki zastosowanym materiałom są bardzo lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są także repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Nasz adres:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]