Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

Aktualna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci.

Dzieci kochają asystować nam w gotowaniu – przynosić i wybierać składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz rozwijać fascynację Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do maluchów w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją kreatywność i co jest niezwykle ważne – zyskują praktyczne umiejętności. A w tym samym czasie wspaniale się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, dobieranie oraz mieszanie ingredientów i opanowywanie smacznych przepisów – to wszystko powoduje, że maluchy z zapałem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakie stosuje się w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice, toteż jest to wspaniała okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – także dla nieposłusznych pociech

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. Podczas kursu uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć się pieczenia ozdobionej świeżymi składnikami, aromatycznej pizzy, czy też przyrządzić pyszny makaron na słodko bądź słono. W czasie kursu dzieci przygotowują również pyszną deser – mus z mascarpone i lodami. Nauka poprzez zabawę to świetna metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ulubionych potraw przynosi dzieciakom sporo szczęścia. Nawet najbardziej niepokorne dziecko będzie z pasją przykładać się do ozdabiania deseru lub pieczenia znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje zawodowy szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz doskonałe nastawienie do maluchów.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]