Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Szukasz korzystnej oferty wycieczki w Alpy? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już dobrze każdą trasę w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, często zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Liczni z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne Alpy – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje kilka krajów, między innymi Słowenię, Niemcy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, to znaczy Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują alpiniści z całego globu, to przykładowo Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru albo Les Droites. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Do kogo skierowanych są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest kilka intrygujących propozycji przeznaczonych dla entuzjastów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się wystarczającą kondycją fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą w głównej mierze o części szkoleniowej, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą takich wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę opiekunów.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie cudownym przeżyciem, przynoszącym dumę z przełamywania własnych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]