Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Więcej informacji o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków na http://tinyurl.com/yyet7rud

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Wskazanym byłoby pomyśleć nad oryginalnym sposobem na wzbogacenie czasu wolnego i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Naukę można zacząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. mini siatki, rakiety i piłki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania charakteru, samodzielności, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, jednak do rozpoczęcia pierwszej gry niezbędny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia wzbudza najwięcej wątpliwości. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które umożliwią dobór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa jest gwarancją optymalnego wykorzystania kompetencji grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz właściwości i to na ich podstawie dostosowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Często zdarza się, że dorośli kupują swoim pociechom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje kwestia rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, dlatego na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już 4-latki. Problemem, który często pojawia się na początku jest kwestia: trenować się samodzielnie, czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]