Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę kursu górskiego w rozsądnej cenie.

Góry są piękne, ale też niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a głównie w okresie, gdy wczasowicze tłumnie napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Wobec tego tym, którzy kochają góry i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego uczy kurs górski?

Najlepszą drogą, żeby pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego używania czekanu, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w czasie najrozmaitszych niespodziewanych sytuacji. Kurs pokrywa też reguły odpowiedniego postępowania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niedużych grupach, które zazwyczaj nie przekraczają 5-6 osób. W ten sposób zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]