Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Relaks na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży znana w naszym kraju od ponad 100 lat i w dalszym ciągu znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większych wrażeń od spływu kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting po Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy wynagradzają cudowne widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca należą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to także doskonała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa bogata w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.