Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Jeśli interesuje Cię aktualna oferta aktywnych wakacji dla singli, wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Rozróżnia się dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na przyjemnym lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, aby zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotąd jeszcze nie przeżyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują interesujące propozycje wycieczek dla aktywnych.

Szansa na zawiązanie wieloletnich znajomości – aktywne wyprawy

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite regiony naszej ojczyzny oraz świata z całkiem nowej perspektywy. Plan takich wypraw jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły turysta nie dozna z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących wrażeń to dodatkowo kapitalna szansa, aby nabyć dodatkowe kwalifikacje, ponieważ nierzadko wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania zasad właściwego zachowania się na danym terenie. Podczas wyprawy w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, czyli przykładowo w razie zejścia lawiny. Trzeba też zaznaczyć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wycieczkach poznasz ciekawe regiony

Najciekawsze wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą też odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Katanię oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez trudu dadzą sobie rade także podczas wycieczki do Nepalu czy na Wyspy Komodo.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]