Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Sprawdź informacje o wyprawach.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane kłopoty mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki

Największym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]