Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

trekking w dolomitach

Pasjonaci czynnego wypoczynku na pewno przebyli większość tras trekkingowych w Polsce zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Oczywiście wywołują one zachwyt, lecz osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem pragną zasmakować silnych emocji płynących z wycieczek po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się oszałamiającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Charakterystyka alpejskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną ilością poszarpanych grani, stromych turni oraz baszt skalnych, które w ciągu dnia przez padające na nie słońce zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie świata!), nic więc dziwnego, że w 2009 roku trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, wyznaczono w nich też wiele prostych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu zapewne urzeknie przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak ułożony, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji i procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo trudna, jednak jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany i grupę Dolomiti di Sesto.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]