Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną kłopotów bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Annapurny i Manaslu

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy są poza ich zasięgiem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]