Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o trekkingach? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na http://bit.ly/2dWZKkq

Wędrówki po wysokich górach kojarzymy przede wszystkim z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zazwyczaj takie umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna będzie wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się również pomoc sprawdzonego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak okaże się on niezbędny? W których górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w bardzo trudnym obszarze, a to powoduje, że niezbędne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią stabilizację również na śliskich szlakach – a na wielu szczytach uświadczyć je można także podczas upałów. Na trudnych podejściach pomocny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne będą właściwe kwalifikacje – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Najczęściej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj są niedostępne dla większości turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści często wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Annapurny i K2.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]