Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej na www.exploruj.pl

Zdobywanie górskich szczytów to marzenie licznych turystów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Silnych wrażeń bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Podróżników przyciągają przede wszystkim zanikające już lodowce, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również malownicze widoki. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – ze względu na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy także zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty, a także zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]