Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Korzystna oferta wypraw trekkingowych dla początkujących znajduje się tu.

Wypady w góry mają rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek w zamian za nieraz ogromny nakład pracy zyskujemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wypraw w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum elementarnej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, wschodnia część Karpat, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]