O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Nie przekopuj już Internetu! Kantor wymiany walut dla Ciebie znajduje się tu.

Jeszcze dekadę temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w pobliskim banku – te pierwsze wciąż spotkać można w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w ekspresowo przekształcającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor internetowy to mniejszy spread

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z minionej doby. Kolejnym i niezwykle istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w ustalonym przez nabywcę dniu.

Doceniasz swobodę w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich lubiących komfort, a także ogromną swobodę w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich też osoby studiujące bądź pracujące poza granicami Polski oraz osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.