Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Skieruj się na https://bit.ly/3499Qrk, aby otrzymać odpowiedź na pytanie czym jest mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość klientów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji wpłaty (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty bądź przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym na wyeliminowanie potencjalnych błędów nierzadko wynikających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów wystawiających mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i ING Bank Śląski) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, również takiej, która każdego miesiąca obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym łatwiejsze kontrolowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]