Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowatorskich urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, więc nie polecamy tej drogi pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To też dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt świetnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.